Dudley Taft urodził się w 1966 roku w Waszyngtonie, gdzie dorastał słuchając takich zespołów jak Led Zeppelin i Van Halen. Wywodzi się w linii prostej ze znanej w USA i szanowanej rodziny Prezydenckiej, bo jego pradziadek William Howard Taft był 27 Prezydentem Stanów Zjednoczonych https://en.wikipedia.org/wiki/William Howard Taft. Z wykształcenia jest filozofem, a z wyboru muzykiem, kompozytorem, producentem 
muzycznym, a nawet pilotem. Zaistniał w świecie z trzema formacjami post gruge'owymi: Sweet Water, Second Coming i Omnivoid, otwierając koncerty Alice In Chains. Na swoje nazwisko zaczął intensywnie pracować od 2007 roku tworząc własny Band, nazwany po prostu Dudley Taft. Szybko dał się też poznać jako utalentowany kompozytor, wyborny instrumentalista, a zwłaszcza indywidualista wykraczający poza amerykański mainstream blues-rockowy. Światowa prasa muzyczna gloryfikuje oryginalność jego muzyki, a nawet upatruje w nim czwartego członka grupy ZZ Top ze względu na stylistyczne podobieństwo do sławnych brodaczy z Teksasu. Ceni go też przemysł filmowy, m.in. za ścieżkę dźwiękową do filmu ,,Szósty Zmysł'' z Bruce'm Willis'em, a także „Postkod Mil Jondren”, The Last Outylaw”. Ma też na koncie bogatą współpracę z amerykańskimi stacjami telewizyjnymi, tworząc dla takich programów jak: MTV, Arnold Schwarzenegger Body Building Competition, Big Brother, That Metal Show, Gene Simmons Family Jewels i innych. Jego autorska dyskografia liczy 6 albumów z czego "Screaming in the Wind przez wiele tygodni wyprzedzał na TOP-liście takich gigantów jak: Robert Plant czy Joe Bonamassa. 


W 2014 roku po raz pierwszy odwiedził Polskę na zaproszenie Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia "OKO" - Ochrona Kultury Oryginalnej (The Association for Original Culture Protection), występując wówczas na festiwalu Satyrblues, a rok później powrócił by zagrać koncert transmitowany na cały świat w Polskim Radiu Rzeszów. Odwiedził też takie polskie miasta jak: Warszawa, Ortwock, Kielce, Bochnia, Przeworsk, Nowa Dęba, Nowy Sącz, Wrocław, Sandomierz. 

txt: Victor Czura